Terörün siyasi ayağı HDP’ye kalkan olan CHP’li Kılıçdaroğlu’na sert tepki: HDP yöneticilerinden daha fazla HDP’li

HDP yöneticilerinden daha fazla HDP’li

Sesli dinlemek için tıklayınız.

“Bir sırtımızı YPG’ye, YPJ’ye ve PYD’ye yaslıyoruz” diyen terörün siyasi ayağı HDP’ye yaptığı her açıklamayla kalkan olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında yine skandal ifadeler kullandı.

KILIÇDAROĞLU’NDAN SKANDAL SÖZLERHDP’lilerin PKK terör örgütünü destekleyen açıklamalarına ve birçok HDP’linin terörle bağlantısının çıkmasına gözlerini yuman CHP lideri, “HDP’yi terör örgütü üzerinden suçluyorlar” dedi.

HDP YÖNETİCİLERİNDEN DAHA FAZLA HDP’Lİ
Kılıçdaroğlu’nun skandal sözlerine Cumhur İttifakından tepkiler peş peşe geldi. AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, “Kemal Kılçdaroğlu “HDP’yi terör örgütü üzerinden suçluyorlar. HDP’yi düşmanlaştırmayın” diyerek HDP yöneticilerinden daha fazla HDP’li olduğunu gösterdi. Böyle saçma ve akıldan uzak açıklama ancak Kılıçdaroğlu’na yakışırdı. HDP yöniticileri bile çıkıp bizim terör örgütüyle alakamız yok bizi terör örgütü üzerinden suçlamayın PKK’yı kınıyoruz demiyor. Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener HDP’nin fahri eş başkanları gibi utanmadan HDP’yi aklamaya çalışıyor. Ama aziz milletimiz HDP’nin nerelere hizmet ettiğini CHP ve İYİ Parti’nin ülkemize kurduğu sinsi tuzağı da çok iyi görüyor.” ifadelerini kullandı.

Read More