Son dakika: Başkan Erdoğan’dan New York’ta önemli açıklamalar

Başkan Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, New York’taki Yeni Türkevi Binasında TURKEN Vakfı heyetini kabulünde açıklamalarda bulundu.Başkan Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

“BİZİM TERÖR ÖRGÜTLERİNE KAPTIRACAK TEK BİR GENCİMİZ YOKTUR”


Gençlik köprüleri gibi programlar sayesinde ülkemize yönelik ön yargıların kırılmasında önemli rol oynuyorsunuz. İster DEAŞ, ister PKK, ister FETÖ olsun, bizim terör örgütlerine kaptıracak tek bir gencimiz, evladımız yoktur. Bilerek ya da bilmeyerek bu yapıların ağına düşen her bir gencimizin sızısını yüreğimizde taşıyoruz. Karşımızdakiler bir gence ulaşıyorsa, bizler bin gence ulaşacağız. Bunlara fırsat vermeyeceğiz.

“SİZLER SIRADAN BİR ÜLKENİN EVLATLARI DEĞİLSİNİZ”


Sizler asla sıradan bir ülkenin, sıradan bir milletin evlatları değilsiniz, hepiniz de tarihiyle, birikimiyle, vicdanıyla, değerleriyle, mağdur ve mazlumlara sahip çıkmasıyla maruf, necip bir milletin evlatlarısınız. Atanız Sultan Alparslan’dır, Fatih’tir, Yavuz’dur, Sinan’dır, Barbaros’tur, Hayme Ana’dır, Nene Hatun’dur. Siz Çanakkale’de, İstiklal Harbi’nde daha nice büyük mücadelelerde destan yazan kahramanların mirasçılarısınız. Bugün de vatanı, bayrağı, ezanı ve istikbali söz konusu olduğunda ölümü öldüren cesur bir milletin çocuklarısınız.

15 Temmuz gecesi milletimiz çıplak elleriyle tankları durdurarak silahları susturarak tüm dünyaya demokrasi ve özgürlük dersi vermiştir.

Read More